Pánské kravaty - Praha/Plzeň

verze pro tisk

Jakou kravatu zvolit na svatbu

Svatební obřad patří mezi nejkrásnější zážitky. Jak se ale obléci na svatbu, když na ni jdeme jako hosté? Velmi důležité je správné sladění obleku a kravaty s naší partnerkou. Jednoduše řečeno, muž by se měl na svatbu obléci podle toho, jaké šaty si vezme partnerka. Platí to jak o obleku a košili, tak i o volbě kravaty, která by jako součást doplněk a součást oblečení rozhodně neměla chybět. Kravata jen podtrhne vážnost a jedinečnost celé slavnostní chvíle.

Kravata by měla kopírovat barvu partnerčiných šatů

Rada pro pány zní takto: zdaleka nejlepší variantou je, pokud si vezmeme kravatu, která je stejné barvy jako šaty našeho doprovodu. Pokud má partnerka kupříkladu červené šaty, měli bychom zvolit ideálně červenou kravatu. Kromě stejné barvy můžeme zvolit i různé odstíny.

Vyvarujme se černé kravaty

Velký pozor si dejme v případě, že má žena na sobě šaty černé barvy. Černá kravata se totiž v tomto případě rozhodně nehodí, neboť tato barva je vhodná pro kravatu tehdy, jdeme-li na smuteční obřad či pohřeb. Pakliže má náš doprovod vícebarevné šaty, pak vybírejme takovou kravatu, která bude mít stejnou barvu jako převládající barva na šatech partnerky.


[Nahoru ↑]