Pánské kravaty - Praha/Plzeň

verze pro tisk

Jak vybrat kravatu dle barvy?

Mnoho mužů si při výběru kravaty neuvědomuje, že zdaleka na každá barva je pro danou situaci vhodná. Jiná barva kravaty se hodí na svatbu, jiná zase na pracovní pohovory či na pohřeb a smuteční události. Platí základní pravidlo, že kravatu je nutné volit dle události, dalším kritériem pak může být i to, jak je oblečena naše partnerka, kdy by barvy jejích šatů s naší kravatou měli co nejvíce ladit.

Mezi nejčastější barvy pro kravaty patří:

Bílá- tato barva je pro kravatu vhodná ve chvíli, kdy na sobě máme košili tmavších barev. Lze ji rovněž využít i u košil, které jsou proužkované. Bílé kravaty nejsou sice moc časté, nicméně při vhodné situaci jsou velmi příjemným zpestřením.

Černá- na tuto barvu je potřeba si dávat značný pozor. Černá kravata je klasicky využívána pouze pro smuteční události, jakými jsou například pohřby. Na pohřbu bychom se s jinou nežli černou kravatou raději snad ani neměli objevovat. Kromě smutečních událostí se černá kravata využívá také u smokingu. Zajímavostí je, že černou kravatu používají číšníci v restauračních zařízeních.

Červená- tato barva kravaty se dá využít poměrně univerzálně. Hodí se v případě, že si muž vezme tmavší oblek s bílou či modrou košilí. Červená kravata je také hojně využívána v podnikatelských kruzích. Tmavší varianta ( bordó) je výborným počinem pro různé večírky a společenské události.

Modrá- u modré barvy platí v podstatě to samé jako u červené kravaty. Využít se dá pro obchodní jednání či společenské události. U tmavších obleků je však vhodnější zvolit světlejší odstín modré, vezmeme-li si proužkovanou košili, pak volme spíše tmavší modrou kravatu bez vzoru.

Růžová- tato barva se u kravaty hodí pro různé slavnostní chvíle a skvěle padne zejména k bílé, případně světle modré košili. Totéž se dá říci i o kravatě růžové či fialové barvy.

Zelená, žlutá- tyto barvy symbolizují jaro a léto. Jsou osvěžující a hodí se k bílým či světlým košilím.

Šedá- šedou barvu kravaty lze doporučit vyloženě pro kombinaci s bílou košilí. Hodí se pro slavnostní chvíle i na pracoviště.

Vícebarevné- s vícebarevnými kravatami se rádi ukazují muži, kteří mají rádi extravaganci. Méně vhodné jsou tak pro konzervativní a starší muže, kteří chtějí na své okolí působit důstojně a spořádaně.

Čtěte také článek jak kombinovat kravatu s košilí?

[Nahoru ↑]